Aktualności i Artykuły 2018

16.05.2018 | 18:15

Caverion angażuje się w cyfryzację - obsługa Telia Helsinki Data Center

Spółka Caverion będzie odpowiedzialna za monitorowanie i utrzymanie drugiego co do wielkości otwartego centrum danych w krajach skandynawskich

Caverion i Telia Finland podpisały umowę na wykonywanie usług operatora control room i property maintenance w nowym centrum danych Telia w Helsinkach. Otwarte centrum danych, które zostanie zbudowane w dzielnicy Pitäjänmäki w Helsinkach, będzie najbezpieczniejszym, energooszczędnym i przyjaznym dla środowiska centrum danych w krajach skandynawskich.

centrum danych Telia helsinki

 

"Cieszy nas, że naszym nowym partnerem jest Caverion, która ma spore osiągnięcia w obszarze dużych projektów, wymagających bardzo dużej precyzji i inteligencji. Ta współpraca pozwala nam zapewnić najlepszą możliwie obsługę wszystkim naszym klientom” – mówi Pasi Sutinen, dyrektor biznesu data Center w Telii.

Operatorzy control room firmy Caverion będą pracować w centrum danych i będą odpowiedzialni za działalność obiektu codziennie, w trybie 24/7. Ich zadaniem będzie monitorowanie operacji w budynku i reagowanie na potencjalne zmiany, zgodnie z uzgodnionym schematem. Ponadto nasi specjaliści zajmujący się systemami dla budynków zostali przeszkoleni w zakresie obsługi centrów danych i będą reagować w nagłych wypadkach.

Firma Caverion jest też odpowiedzialna za utrzymanie systemów technicznych budynku oraz za monitorowanie systemów i serwis gwarancyjny.

Ze współpracy zadowolony jest także Raimo Ojanen, Business Manager w Caverion South Finlandia: „Cieszymy się, że Telia wybrała nas jako swojego partnera w tym bardzo wymagającym obiekcie: nowe otwarte centrum danych oferuje szerokie możliwości usług z wykorzystaniem cyfryzacji, a my chcemy być częścią tego projektu”.

Całe ciepło wytworzone w helsińskim centrum danych zostanie zgromadzone, a następnie może być wykorzystane do ogrzania aż 10 000 gospodarstw domowych. Telia Data Center spełnia wymagania niezawodności klasy TIER 3 i wysokiej klasy bezpieczeństwa. Planowana moc IT centrum wynosi 24 MW, a jego początkowa moc wyniesie co najmniej 6 MW.

Wykorzystano informacje ze strony www.caverion.com.
Go back to list