Aktualności i Artykuły 2018

06.08.2018 | 07:34

Caverion wykona systemy budowlane dla nowego hotelu w Danii

Caverion podpisała umowę z firmą HENT Danmark A/S na dostawę systemów budowlanych do nowego hotelu, który będzie się mieścił w starym budynku Poczty Głównej w Kopenhadze w Danii.

Kopenhaga - street view

 

Firma Caverion będzie prowadziła realizacje w następujących branżach: systemy grzewcze, sanitarne i zraszaczy. Wartość umowy nie została ujawniona.

Nowy hotel będzie mieścił się w zabytkowym budynku Poczty Głównej z 1912 roku, zaprojektowanym przez architekta Heinricha Wencka, który był także autorem projektu Głównego Dworca Kolejowego w Kopenhadze.

Hotel, którego nazwy jeszcze nie wybrano, będzie prowadzony przez Nordic Hotels & Resorts. Bryła i detale budynku były pochodną inspiracji francuskim neobarokiem; do dekoracji wnętrz i elementów na zewnątrz budynku wykorzystano wyszukane materiały. Hotel ma być otwarty jako obiekt hotelarski pierwszej klasy na początku 2020 roku. Do dyspozycji gości będzie 390 pokoi, duża sala konferencyjna o powierzchni około 1200 m2 oraz kilka restauracji i barów.

„Jesteśmy podekscytowani możliwością wzięcia udziału w przebudowie tego wyjątkowego budynku w hotel koncepcyjny. Z zewnątrz nie widać, że jest to hotel, ponieważ jest to chroniony budynek o niezmienionej fasadzie. Ale wewnątrz, bazując na naszej wiedzy technicznej, pomożemy urządzić 390 wyjątkowych pokoi zgodnie z najnowszymi technologiami budowlanymi", mówi Michael Højgaard, Szef Dywizji Caverion Dania.

„Nowy hotel to szczególny budynek, kiedy mówimy o renowacji, ponieważ wszystko wewnątrz tego starego budynku zostanie zmienione. Projekt pierwotny nie był obliczony na taką ilość rur, jaką się obecnie wykorzystuje, zaś kolejnym wyzwaniem jest to, że budynek został zbudowany na długo przed tym, gdy zaczęto stosować obecne technologie. Dlatego solidna wiedza, jaką posiada Caverion, jest cenna dla tego projektu”, mówi Svein Ola Hopstad Soleim, kierownik projektu w HENT Danmark A/S.

 

Po zakończeniu przebudowy istniejącego budynku nowy hotel będzie miał w pełni nowoczesne wnętrza. Stare biuro dyrektora generalnego zamieni się w duży apartament o powierzchni ponad 100 m2, a dawna sala posiedzeń zarządu pomieści bar koncepcyjny z oryginalnym wnętrzem z dawnych czasów. Na zewnątrz będzie się znajdował podgrzewany basen z dodatkowymi udogodnieniami.

Projekt w hotelu o powierzchni 30 000 m2 już się rozpoczął się; prace realizowane przez firmę Caverion zostaną zakończone w listopadzie 2019 roku.

HENT Danmark A / S należy do segmentu klientów Caverion najemcy i użytkownicy. Przeczytaj więcej na temat naszych projektów w segmencie real estate users.


Wykorzystano materiały ze strony Caverion Group.

Go back to list