Ellen Otternberg

Od kreślarza do instruktora praktykantów

Ellen Otternberg - instruktor praktyk, Niemcy

Ellen Otternberg jest częścią Caverion od ponad 30 lat. „Nie widziałam potrzeby zmieniać firmę”, mówi Ellen. „Zawsze miałam wsparcie ze strony moich przełożonych, szczególnie wówczas, gdy urodziła się moja córeczka - miałam możliwość przez 3 lata pracować z domu, dopóki nie podrosła na tyle, bym mogła prowadzić ją do przedszkola. A i potem jeszcze miałam elastyczne godziny pracy.” 

W roku 2015 została instruktorem praktykantów i stażystów. Jej obowiązkiem jest szkolić młode osoby w sześciu biurach na południu Niemiec. Jak sama mówi, „praca z młodymi ludźmi zawsze była moją pasją".

Jednak najpierw pracowała w Caverion jako kreślarz. „Miałam możliwość rozwijać swojej umiejętności w ramach różnych projektów, a nawet szansę pracować za granicą. Ostatniego roku (wywiad z 2016 r.) zaproponowano mi, bym została instruktorem praktyk. I znów mój przełożony wysłał mnie na liczne warsztaty, jak np. szkolenie pedagogiczne, żebym się dobrze przygotowała do nowych zadań. Teraz praktykanci, którzy zaczynają swoją karierę w Caverion, podobnie jak ja 30 lat temu, mogą korzystać z mojej szerokiej wiedzy,” podsumowuje.