Nasza historia

2017

Caverion Group od stycznia tego roku ma nowego CEO i Prezesa, Ari Lehtorantę, który 7 listopada ogłasza nową Strategię 2020. Mamy nową misję i wizję; chcemy być partnerem i doradcą dla naszych Klientów, oferując w dalszym ciągu rozwiązania w pełnym cyklu życia budynków, uzupełniając je o elementy dostosowane do bardziej skomplikowanych wymagań środowiska, w którym pracujemy.

2013

Na Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu w dniu 17 czerwca akcjonariusze grupy YIT wyrazili zgodę na podział przedsiębiorstwa, który był planowany przez naszą spółkę matkę. W związku z tą decyzją YIT Corporation zostaje podzielona na dwie odrębne spółki. Z dniem 1 lipca 2013 roku nasza spółka matka zmienia nazwę na Caverion Corporation.

2011 - 2012

Na skutek restrukturyzacji w organizacji naszej spółki w październiku 2011 roku zapadła decyzja o zmianie siedziby centrali YIT Poland. Od dnia 13 lutego 2012 roku siedziba główna naszej spółki mieści się przy ul. Kłobuckiej 25 w Warszawie. Zmiany w zarządzie spółki: 7 maja 2012 roku funkcję Prezesa Zarządu objął p. Johann Hermann, zaś p. Agnieszka Pytka objęła funkcję Członka Zarządu. Grupa YIT obchodzi setną rocznicę istnienia.

2010

Z dniem 31 sierpnia 2010 roku YIT Corporation przejęła wszystkie firmy i obszary działalności  Caverion. Akwizycja wzmacnia pozycję rynkową YIT i rozszerza obszar działania, co pozwoli firmie lepiej zaspokoić oczekiwania klientów. W Polsce do grupy YIT dołączyła firma Caverion Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu oraz Duatec Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu.

2009

W wyniku dążenia do optymalizacji kosztów oraz zapewnienia elastyczności w działaniu, decyzją Grupy YIT, z dniem 1 kwietnia 2009 roku firmy Stangl Polska Sp. z o.o. z Wałbrzycha oraz YIT Poland Sp. z o.o. z Warszawy połączyły swoje siły, tworząc jedną firmę o nazwie YIT Poland Sp. z o.o. Siedziba główna spółki mieści się w Warszawie, natomiast dotychczasowa centrala firmy Stangl Polska Sp. z o.o. w Wałbrzychu jest oddziałem firmy YIT Poland Sp. z o.o. prowadzącym działalność gospodarczą w dotychczasowym, niezmienionym kształcie.

2008

W maju 2008 roku fińska Spółka Akcyjna YIT Group odkupiła od Koncernu MCE segment Building Technology (systemy technicznego wyposażenia budynków), do którego należała nasza spółka. W związku ze zmianą właściciela segment MCE Building Technology zmienił nazwę na YIT Building Systems.

2006-2007

Pragnąc utrzymać naszą pozycję na rynku polskim, zgodnie z założeniem grupy MCE, że jesteśmy firmą towarzyszącą budynkom w całym ich cyklu życiowym (Life Cycle Company), aktywnie rozwijamy działalność serwisową i zmierzamy w kierunku rozszerzenia naszych usług o kompleksowe Facility Management w całym kraju.

2005

Spółka nasza nadal utrzymywała czołową pozycję wśród firm instalacyjnych, realizując kontrakty wartości kilku mln euro każdy, jak np. Centrum Handlu Hurtowego MAXIMUS w Nadarzynie, Park Handlowy MATARNIA w Gdańsku czy Riverside Park w Warszawie.

2004

Rok restrukturyzacji grupy MCE. Nasza firma pozostała częścią w segmencie tzw. technicznego wyposażenia budynków, przyjmując nazwę MCE Anlagenbau Polonia Sp. z o.o. Zmianie uległy również logo i siedziba spółki.

1999

Koncern Andliger Group odkupił od koncernu Mannesmann naszą firmę matkę wraz ze spółkami córkami z Europy Środkowej; w związku z tym nazwa naszej firmy uległa zmianie na MAB Anlagenbau Polonia. Pod nowym szyldem firma rozwijała się i doskonaliła, czego dowodem były kolejne nagradzane realizacje, tj. Poznańskie Centrum Finansowe, Ambasada Kanady czy szereg warszawskich biurowców: Mistral, Tajfun oraz Warta Tower.

1997/98

To czas realizacji najbardziej w tym okresie prestiżowych obiektów w Warszawie takich jak Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego, gmach Sądu Najwyższego, centra handlowe Targówek i Reduta, co zapewniło spółce wiodącą pozycję w branży instalacyjnej.

1993

Najwyższa jakość świadczonych usług, najnowocześniejsze technologie i materiały w technice instalacyjnej oraz sprzyjająca koniunktura w polskim budownictwie, były przesłankami do powołania 16 marca spółki córki firmy Mannesmann Anlagenbau Austria pod nazwą Mannesmann Anlagenbau Polonia z siedzibą przy ul. Długiej w Warszawie. Najważniejsze realizacje w tym czasie to siedziby Banku Creditanstalt w Krakowie i Poznaniu, Deutsche Banku w Warszawie, CH IKEA we Wrocławiu i fabryki opakowań ALPLA w Ostrowii Mazowieckiej.

1988

Spółka Mannesmann Anlagenbau Austria rozpoczęła działalność w Polsce, projektując i wykonując instalacje mechaniczne. Pierwszymi zrealizowanymi obiektami były hotel Holiday Inn, dworzec lotniczy Okęcie I, magazyny Toyoty czy biurowiec Curtis Plaza w Warszawie.