Nasza historia

2013

Na Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu w dniu 17 czerwca akcjonariusze grupy YIT wyrazili zgodę na podział przedsiębiorstwa, który był planowany przez naszą spółkę matkę. W związku z tą decyzją YIT Corporation zostaje podzielona na dwie odrębne spółki. Z dniem 01 lipca 2013 nasza spółka matka zmienia nazwę na Caverion Corporation.

2011 - 2012

Na skutek restrukturyzacji w organizacji naszej spółki w październiku 2011 zapadła decyzja o zmianie siedziby centrali YIT Poland. Od dnia 13.02.2012 siedziba główna naszej spółki mieści się przy ul. Kłobuckiej 25 w Warszawie. Zmiany w zarządzie spółki, w dniu7 maja 2012r. funkcję Prezesa Zarządu objął pan Johann Hermann, pani Agnieszka Pytka objęła funkcję Członka Zarządu. Grupa YIT obchodzi setną rocznicę istnienia.

2010

Z dniem 31 sierpnia 2010r. YIT Corporation przejęła wszystkie firmy i obszary działalności Caverionu. Akwizycja wzmacnia pozycję rynkową YIT i rozszerza obszar działania, co pozwoli firmie lepiej zaspokoić oczekiwania klientów. W Polsce do grupy YIT dołączyła firma caverion Polska Sp. z o. o. z siebą w Poznaniu oraz Duatec Sp. z o. o. z siedzibą we Wrocławiu.

2009

W wyniku dążenia do optymalizacji kosztów oraz zapewnienia elastyczności w działaniu, decyzją Grupy YIT, z dniem 01.04.2009r. firmy Stangl Polska Sp. z o.o. z Wałbrzycha oraz YIT Poland Sp. z o.o. z Warszawy połączyły swoje siły tworząc jedną firmę o nazwie YIT Poland Sp. z o.o. Siedziba główna spółki mieści się w Warszawie, natomiast dotychczasowa centrala firmy Stangl Polska Sp. z o.o. w Wałbrzychu jest oddziałem firmy YIT Poland Sp. z o.o. prowadzącym działalność gospodarczą w dotychczasowym, niezmienionym kształcie.

2008

W maju 2008 roku fińska Spółka Akcyjna YIT Group odkupiła od Koncernu MCE segment Building Technology (systemy technicznego wyposażenia budynków) do którego należała nasza spółka. W związku ze zmianą właściciela, segment MCE Building Technology zmienił nazwę na YIT Building Systems.

2006-2007

Pragnąc utrzymać naszą pozycję na rynku polskim zgodnie z założeniem grupy MCE bycia firmą towarzyszącą budynkom w całym ich cyklu życiowym (Life Cycle Company) aktywnie rozwijamy działalność serwisową i zmierzamy w kierunku rozszerzenia naszych usług o kompleksowe Facility Management w całym kraju.

2005

Nadal utrzymywała czołową pozycję wśród firm instalacyjnych realizując kontrakty wartości kilku mln euro każdy, jak np.: Centrum Handlu Hurtowego MAXIMUS w Nadarzynie, Park Handlowy MATARNIA w Gdańsku czy Riverside Park w Warszawie.

2004

Rok restrukturyzacji grupy MCE. Nasza firma pozostała częścią w segmencie tzw. technicznego wyposażenia budynków przyjmując nazwę MCE Anlagenbau Polonia Sp. z o. o. . Zmianie uległy również logo i siedziba spółki.

1999

Koncern Andliger Group odkupił od koncernu Mannesmann naszą firmę matkę wraz ze spółkami córkami z Europy Środkowej, w związku z tym nazwa naszej firmy uległa zmianie na MAB Anlagenbau Polonia. Pod nowym szyldem firma rozwijała się i doskonaliła, czego dowodem były kolejne nagradzane realizacje: Poznańskie Centrum Finansowe, Ambasada Kanady czy szereg warszawskich biurowców: Mistral, Tajfun czy Warta Tower.

1997/98

To czas realizacji najbardziej w tym okresie prestiżowych obiektów w Warszawie takich jak: Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego, gmach Sądu Najwyższego, centra handlowe Targówek i Reduta, co zapewniło spółce wiodącą pozycję w branży instalacyjnej.

1993

Najwyższa jakość świadczonych usług, najnowocześniejsze technologie i materiały w technice instalacyjnej oraz sprzyjająca koniunktura w polskim budownictwie, były przesłankami do powołania 16 marca spółki córki firmy Mannesmann Anlagenbau Austria pod nazwą Mannesmann Anlagenbau Polonia z siedzibą przy ul. Długiej w Warszawie. Najważniejsze realizacje w tym czasie to: siedziby Banku Creditanstalt w Krakowie i Poznaniu, Deutsche Banku w Warszawie, CH IKEA we Wrocławiu i fabryki opakowań ALPLA w Ostrowii Mazowieckiej.

1988

Spółka Mannesmann Anlagenbau Austria rozpoczęła działalność w Polsce projektując i wykonując instalacje mechaniczne. Pierwsze zrealizowane obiekty to: hotel Holiday Inn, dworzec lotniczy Okęcie I, magazyny Toyoty czy biurowiec Curtis Plaza w Warszawie.