Inwestorzy i Deweloperzy

Inwestorzy i Deweloperzy

Zapewniamy inwestorom w branży nieruchomości i deweloperom systemy dla budynków, które przedłużają okres użytkowania obiektu, zwiększają jego użyteczność i utrzymują koszty i wartość aktywów na docelowym poziomie. Nasza wiedza o inwestowaniu w branży nieruchomości i projektach deweloperskich gwarantuje, że proponowane rozwiązania są optymalne pod kątem finansowym, technicznym i operacyjnym. Jako niezależny operator możemy zapewnić najbardziej efektywne kompleksowe rozwiązanie.

Opracowujemy, instalujemy i utrzymujemy technologie budowlane, które sprawiają, że nieruchomość dobrze funkcjonuje, jest bezpieczna, niczym niezagrożona i sprawna energetycznie, dzięki czemu jest odpowiednia do bieżących celów i można ją łatwo zaadoptować pod kątem przyszłych wymagań. Zapewniamy wysoką dostępność, sprawność energetyczną i wygodę użytkowników następujących typów budynków:

 • Apartamentowce
 • Biura
 • Centra handlowe
 • Hotele
 • Restauracje
 • Parkingi
 • Terminale pasażerskie i dworce
 • Hale wystawowe i konferencyjne
 • Muzea

Nasi eksperci mogą zaprojektować i zbudować zautomatyzowane systemy dla budynków dostosowane do wymagających warunków, takich jak w przypadku centrów danych. Mamy również duże doświadczenie w obsłudze rozwiązań infrastrukturalnych, takich jak technologie systemów oświetleniowych

Nasza bogata oferta usług pomaga inwestorom w branży nieruchomości i deweloperom:

 • Realizować zintegrowane projekty: sprawnie, na czas i w ramach uzgodnionego budżetu
 • Zarządzać wartością aktywów przez cały cykl życia obiektu
 • Tworzyć systemy spełniające wszystkie wymagania najemcy
 • Gwarantować niezawodność eksploatacyjną obiektów
 • Osiągać odpowiednie wewnętrzne warunki klimatyczne i dobrze zarządzać budynkami
 • Zwiększać sprawność energetyczną i zmniejszać poziom emisji dwutlenku węgla

Przejęcie całej odpowiedzialności

Firma Caverion może przejąć pełną odpowiedzialność za planowanie, budowę, obsługę i konserwację wszystkich systemów i rozwiązań technicznych dla inwestorów w branży nieruchomości i deweloperów.

Naszym klientom gwarantujemy przejrzyste usługi świadczone przez jednego dostawcę oraz jeden punkt kontaktowy dla wszystkich spraw.

Możemy również zająć się audytem energetycznym i kontrolą instalacji przez odpowiednie organy. W razie potrzeby możemy zaplanować i wdrożyć wymagane zmiany, by przygotować nieruchomość do uzyskania certyfikatów, takich jak LEED.

Caverion jest odpowiedzialnym i finansowo stabilnym partnerem mającym wszechstronną wiedzę specjalistyczną i gotowym na długoterminowe zobowiązania. 

Cykl życia obiektu w centrum uwagi

Nasze usługi obejmują cały cykl życia nieruchomości. Nasza usługa Zarządzanie cyklem życia obiektu ma model finansowania opierający się na stałej miesięcznej stawce przez cały czas trwania umowy w spawie cyklu życia, która obejmuje również zużycie wody, energii i koszty ogrzewania.

Możemy zagwarantować oszczędności w ramach umowy o świadczenie usług w przypadku rozwoju efektywności kosztowej danego obiektu. Projekty oszczędności energetycznej zazwyczaj powodują zmniejszenie jej zużycia o 5–20%. Zwrot z inwestycji w małych projektach to od 1 do 5 lat, a w przypadku większych projektów — od 8 do 10 lat.

Więcej informacji o Zarządzaniu cyklem życia obiektu, Umowach o poprawę efektywności energetycznej i Umowach w sprawie wydajności operacyjnej.

Poczytaj o Centrum badań i rozwoju firmy Caverion, którego celem jest tworzenie zaawansowanych rozwiązań zapewniających bezpieczne, zdrowe i komfortowe warunki do pracy i do życia dla wszystkich użytkowników.

Stosowane modele umów

 • Projekt, budowa i oddanie inwestycji pod klucz
 • Partnerstwo
 • Partnerstwo publiczno-prywatne (PPP)
 • Model umów o poprawę efektywności energetycznej

Referencje

„Mocne strony firmy Caverion nieustannie się wyróżniają. Kwalifikacje naszych partnerów traktujemy jako coś oczywistego. Firma Caverion sprawdziła się pod tym względem” — Michael Noll, właściciel nieruchomości, Actris GmbH.

„Dzięki współpracy z firmą Caverion mamy nowoczesne, aktualne centrum danych, które czuwa nad dobrobytem gminy Tønder. Przez cały czas trwania projektu otrzymaliśmy wiele dobrych rad i jesteśmy bardzo zadowoleni z pracy wykonanej przez firmę Caverion oraz pomysłu na zamknięcie dwóch starych serwerowni i połączenie ich w jedno nowoczesne centrum danych” – Lars Møldrup, gmina Tønder.

„Naszą ambicją są dobrze zaplanowane prace konserwacyjne, wysoka jakość i opłacalność usług oraz zadowoleni najemcy. Odpowiedzialne działanie w branży inwestycyjnej zawsze miało duże znaczenie dla firmy Varma. Wybraliśmy firmę Caverion jako partnera do zarządzania energią. Osiągamy zamierzone cele przy dobrej współpracy. Ponadto mamy duże oszczędności na kosztach konserwacji nieruchomości” — Aarne Markkula, zarządca nieruchomości, Varma

„Firma Caverion dostarcza nam rozwiązania techniczne przyjazne dla użytkowników i efektywne energetycznie, które zapewniają nam elastyczność. Dzięki nim budynek może być dostosowywany do zmian struktury i rozmiaru firmy w całym jego 50–80 letnim cyklu życia” — Jørgen Løfaldli, zarządca obiektu, SpareBank 1 SMN.

„Nasza współpraca opiera się na niezawodnym partnerstwie. Firma Caverion zawsze na czas wywiązuje się ze zobowiązań. Wartością dodaną są obszerne raporty na temat cyklu życia urządzeń, które pozwalają nam zidentyfikować zagrożenia i utrzymać docelowy budżet” — Marko Koivisto, zarządca obiektu, Tampere Hall

“Caverion to dla nas zdecydowanie najlepsza opcja. Nowa umowa obejmuje również opracowanie skuteczniejszych modeli operacyjnych. Będziemy kontynuować pracę na rzecz zrównoważonego rozwoju i wydajności energetycznej i w tym zakresie nasze cele będą wspierane przez wiedzę know-how i kwalifikacje pracowników firmy Caverion” — Pekka Kuosmanen, zastępca wiceprezesa, Finnair Facility Team.

„Lokalizacja, sposób budowy i wyposażenie techniczne sprawiają, że Henninger Tower to zupełnie niepowtarzalny projekt budynku mieszkalnego” — mówi Jörg Janson, menedżer projektu w Actris Henninger Turm GmbH & Co. KG.„Nam jako inwestorowi najbardziej zależy na realizacji projektu najwyższej jakości mimo napiętych ram czasowych”.

„Skomplikowane nowe budynki, takie jak centra handlowe, wymagają coraz bardziej zaawansowanej technologii. Firma Caverion dysponuje specjalistyczną wiedzą z zakresu najnowszych technologii instalacji wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, takich jak progresywne systemy odzyskiwania ciepła, jakie zostaną zastosowane w instalacji klimatyzacyjnej Aquis Plaza. Ma również duże doświadczenie w zarządzaniu projektami, które jest niezbędne w skutecznej realizacji dużych projektów ” — przedstawiciel firmy Ed. Züblin AG.

Skontaktuj się z nami

Prośba o ofertę lub wiecej informacji o nas

Formularz kontaktowy

Kontakt

Korzyści dla klientów

 • Niższe koszty projektu i mniejsze ryzyko dla inwestorów w branży nieruchomości i deweloperów
 • Cykl życia obiektu w centrum uwagi: wydajność kosztowa i energetyczna
 • Zaawansowane i zintegrowane systemy dla budynków gwarantujące bezpieczeństwo
 • Zrównoważone rozwiązania
 • Umowy z jasno określonymi zakresami odpowiedzialności