Nie marnuj energii na uprawianie sportu!

Obiekty sportowe są bardzo energochłonne. Na przykład w przypadku lodowiska energia jest zużywana na chłodzenie (zamrażanie lodu), a także na wentylację, oświetlenie i ogrzewanie w różnych obszarach areny. Oznacza to, że jednocześnie ogrzewamy i chłodzimy, co stanowi doskonały przykład zastosowania inteligentnej optymalizacji zużycia energii i technologii chłodniczej w celu uniknięcia marnowania cennej energii. Ciepło skraplania z lodowiska można wykorzystać do ogrzewania basenu, a bilans energii jest automatycznie monitorowany w celu uzyskania optymalnych warunków zarówno dla lodowiska, jak i basenu.


 

Zwiększanie trwałości i wydajności lodowisk:

 
Automatyka chłodnicza

 

Automatyka chłodnicza

Inteligentna technologia, która zdalnie monitoruje i steruje urządzeniami chłodniczymi, przewidując potencjalne problemy i rozwiązując je przed ich wystąpieniem, co w znacznym stopniu wspomaga technologię automatyzacji obiektu.

Chłodzenie CO2

 

Chłodzenie CO2

CO2 jest naturalnym, zrównoważonym i niedrogim czynnikiem chłodniczym, a ponadto znacznie poprawia efektywność energetyczną, ponieważ więcej ciepła resztkowego z chłodzenia CO2 można odzyskać i wykorzystać gdzie indziej.

icon-90.png

 

Zarządzanie energią

Dzięki zarządzaniu ogrzewaniem i chłodzeniem w tym samym systemie, obiekt może być samowystarczalny pod względem energetycznym. W ramach inteligentnego miasta wszelkie nadwyżki energii można przekazywać do sieci ciepłowniczej.


Zrównoważony rozwój i efektywność kosztowa w obiektach sportowych:

 

 

Przeczytaj więcej: